Pod takim tytułem Pniewskie Stowarzyszenie „Perspektywa” zrealizowało projekt mający na celu prezentację różnych form twórczości artystycznej seniorów, w tym twórczości ludowo - folklorystycznej z różnych regionów naszego województwa oraz Kaszub, a także poznanie i propagowanie wiedzy o lokalnych zabytkach stanowiących ważny element dziedzictwa narodowego i bogactwo kulturowe naszego regionu.

Uczestnikami trwających przez 3 dni spotkań, biesiad, wycieczek, koncertów byli mieszkańcy Gminy Pniewy i przedstawiciele społeczności Gminy Kościerzyna. Pobyt delegacji z Kościerzyny rozpoczął się w piątek – 23 czerwca 2017r. udziałem w XVI Biesiadzie „Na świętojańską nutę” rozpoczynającej się występami zespołów artystycznych w mini parku przy Ośrodku Pomocy Społecznej i Dziennym Domu Seniora, a zakończonej w pniewskich Łazienkach Miejskich występami zespołu folklorystycznego „Szamotuły” prezentującego tańce regionalne i Obrzęd nocy świętojańskiej oraz puszczaniem wianków. W sobotę – 24 czerwca 2017r. podczas wyjazdu do Poznania uczestnicy zwiedzili z przewodnikiem Katedrę, Stary Rynek , jego okolice i centrum miasta ze starymi budowlami i nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Wieczorne godziny spędzono w Ośrodku Przyrodniczo – Edukacyjnym pniewskiego Nadleśnictwa – Dąbrowie, gdzie podczas biesiady ponadregionalnej zatytułowanej „W poszukiwaniu kwiatu paproci” poznawano gwary językowe obu społeczności, zwyczaje , tańczono i dzielono się doświadczeniami przy poczęstunku lokalnymi potrawami i daniami. Niedziela 25 czerwca 2017r. upłynęła na wycieczce do Wąsowa, gdzie zwiedzano pałac i jego okolice – miejsca związane z Emilią Sczaniecką – filantropką, działaczką społeczną i narodowościową , patronką Zespołu Szkół w Pniewach, wspólnym koncercie dla pniewskiej społeczności orkiestr dętych z Kościerzyny i Pniew oraz pobytem w Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej.

Projekt został dofinansowany ze środków Gminy Pniewy w ramach realizacji zadania publicznego pt. „Kultura nie zna granic”.